Jak pracuji

Co pro vás můžu udělat

Technický dozor investora

Pohlídám, aby Vás dům byl postaven kvalitně, rychle a za odpovídající cenu.

Koordinátor stavby

Nechcete mít žádné starosti starosti se stavbou? Svěřte ji mě.

Jak pracuji 

Při stavbě domu jsou dvě základní cesty, kterými můžete jít. Předpokladem obou je mít zpracovanou prováděcí projektovou dokumentaci a ideálně mít v rukou platné stavební povolení.

 

Generální dodavatel + Technický dozor investora

 

Předpokladem je vybrat si prověřeného generálního dodavatele, který za sebou má několik úspěšných realizací. S výběrem Vám mohu pomoci já nebo architekt, který pro Vás připravoval projekt. Architekt často používá různé prvky, které se mu na stavbách opakují (např. rád používá určitý druh fasády, typ dveří, či schodiště). Často na sebe má navázané řemeslníky či generální dodavatele, kteří jeho požadavky a způsob navrhování znají. Můžete to v praxi vidět na stavbě, když mezi sebou mluví. Jsou to fráze typu „uděláme stejně, jako to bylo v Mníšku“. Generální dodavatel odpovídá za celkový průběh stavby. Řeší koordinaci stavby, dodávky materiálu. V takovém případě Vám mohu nabídnout služby technického dozoru investora. V praxi to znamená, že jsem v kontaktu s Vámi a s generálním dodavatelem a na stavbu přijedu 2x týdně, abych zkontrolovala technologické postupy, rovinnost konstrukcí, přesnost provedení.

Na každé schůzce se snažím být o krok napřed. Například když je hotová základová deska a dodavatel se chystá začít se zděním, já už podle projektu vím jaké cihly budou použity. Na schůzce mám s sebou technologický postup daného dodavatele cihel a dohodneme se na místě s řemeslníky, jak se bude zakládat první řada cihel. Dopředu definuji důležité body z technologického postupu, které budu kontrolovat. To předejde mnoha problémům. Zásadních chybám a problémům (například, že pod první řadou cihel není položená hydroizolace) se snažím předcházet. Mnoha problémům se dá vyhnout tím, že s dodavatelem dostatečně komunikujeme a dohodneme se dopředu, jak jejich práce má vypadat, jaké budou kontrolní body a kdy přesně mě mají zavolat. Zjištěné nedostatky na stavbě, případně požadavky na další fázi výstavby, zapíšu do stavebního deníku.

Pro každou stavbu zakládám cloudový adresář, který sdílím s investorem. Z každé návštěvy pořizuji fotodokumentaci a prostřednictvím cloudu ji sdílím s investorem. V tomto sdíleném adresáři také najdete technologické postupy, kterými se řídím, a snímky ze stavebního deníku s mými zápisy. Z pohodlí svého domova či kanceláře tak můžete kontrolovat, co se na stavbě děje.


Koordinátor výstavby

Nechce se Vám kolem Vašeho domu nic zařizovat? Nechte to na mě. Budu Vás zastupovat na kontrolních dnech, kde se řeší průběh stavby s dodavateli. Zařídím vše potřebné na úřadě. Udělám výběrové řízení na Vaše dodavatele. Domluvím se s Vámi, jestli chcete generálního dodavatele nebo jestli stavbu rozdělíme do menších balíčků, které poptáme zvlášť. Výhodou rozdělení dodávky je, že můžete na každou profesi oslovit řemeslníka, na kterého máte dobré reference (ode mne, od architekta, od Vašich známých). Tato cesta je trochu trnitější, ale často mívá lepší výsledek než je cesta s generálním dodavatelem. Moje práce bude spočívat v oslovování těchto lidí a koordinaci jejich prací. Například ve chvíli kdy se budou dělat SDK příčky, pozvu si truhláře, abychom se domluvili, jak přesně si představuje, že bude vypadat připravenost od sádrokartonáře. Zároveň dohlédnu na to, aby včas po sádrokartonáři nastoupil. Samozřejmostí bude kontrola technické správnosti provedení stavby. Uvolním Vám ruce, abyste se mohli věnovat jiným věcem, než je stavba. Založím sdílený adresář, ke kterému budete mít přístup. V tomto adresáři se bude shromažďovat projektová dokumentace, fotodokumentace, podklady pro výběr zhotovitele a mnoho dalšího. Vše si budete moci zkontrolovat z pohodlí Vašeho domova.


Poslední projekty

 

Rodinný dům Všenory

Tady jsem si poprvé vyzkoušela komplexní vedení stavby.

Rodinný dům Řevnice

Zde jsem působila jako technický dozor investora pro soukromého investora.